IV Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFII PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚW. W MOSZCZANCE

20.03.2023 r. – 26.03.2023 r.

MODLITWA RÓŻAŃCOWA- Róża św. Józefa Oblubieńca Najśw. Marii Panny

Poniedziałek 20.03.2023r. św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza Św. o godz. 18.00

Wtorek 21.03.2023 r. Msza Św. o godz. 18.00

Środa 22.03.2023 r. Msza Św. o godz. 18.00

Czwartek 23.03.2023 r. Msza Św. o godz. 8.00: szkolna

po Mszy Św. – droga krzyżowa

Piątek 24.03.2023 r. Msza Św. o godz. 18.00: 

po Mszy Św. – droga krzyżowa

Sobota 25.03.2023 r. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Msza Św. o godz. 18.00: Msza św. wigilii niedzielnej: wolna int;

po Mszy Św. – różaniec w int. dzieci utraconych;

V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r. – zasłaniamy krzyże w kościele

– zbiórka inwestycyjna za I kwartał pod chórem kościoła

Msza Św.

o godz. 9.00 i 11.00

o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.(zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu)

Dziękuję za porządki w naszym kościele i proszę o ofiarę na utrzymanie czystości kościoła.

Serdecznie dziękuję za wszelkie przygotowania do wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Za porządki w kościele, na plebanii, przygotowanie poczęstunku, za Wasz udział w spotkaniach z ks. bp Pawłem Stobrawą, naszym Ministrantom, Panu Organiście i Panu Kościelnemu. Za Wasze zaangażowanie w to parafialne wydarzenie Bóg zapłać

Tydzień Modlitw o Ochronę ŻyciaJuż po raz 3. będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który rozpoczyna się w liturgiczne wspomnienie św. Józefa (19 marca), a kończy w Dzień Świętości Życia (25 marca). Tematem przewodnim tegorocznej edycji Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia jest pokój, dlatego towarzyszyć mu będzie hasło: „Troska o życie od poczęcia wychowaniem do pokoju”. Czas ten to doskonała okazja, aby duchowo zaangażować się w działania pro-life, a jedną z jej form jest modlitwa.

Rekolekcje powołaniowe w WMSD. Wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu zaprasza do udziału w rekolekcjach powołaniowych, które odbędą się w dniach od 24 do 26 marca br. Rekolekcje pt. „Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam” (Rdz 2, 18a) skierowane są dla pełnoletnich mężczyzn, którzy pragną rozeznać swoją drogę życia. Celem tego czasu będzie ukazanie, że powołaniem mężczyzny są przede wszystkim relacje, które przeżywa się na każdej drodze życia. W rekolekcjach, oprócz kleryków i księży moderatorów WMSD w Opolu, udział wezmą także zaproszeni mężczyźni, którzy wybrali i realizują powołanie małżeńskie, kapłańskie, do życia w samotności oraz konsekrowane. Koszt udziału wynosi 50 zł. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie www.seminarium.opole.pl.

Dzień Otwartych Drzwi w szkołach diecezjalnych w Nysie. W sobotę 25 marca 2023 r. od godz. 10.00 odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi w Diecezjalnym Liceum Humanistycznym oraz Diecezjalnej Szkole Podstawowej w Nysie. Tego dnia będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły podstawowej i liceum, spotkać się z dyrekcją szkoły, zapoznać się z kadrą nauczycielską, porozmawiać z uczniami, zwiedzić szkołę, dowiedzieć się o zasadach rekrutacji i warunkach przyjęcia do szkoły. Diecezjalne szkoły, oparte na chrześcijańskim systemie wartości, gwarantują nie tylko wysoki poziom nauczania, ale przede wszystkim rodziną atmosferę i personalne podejście do ucznia.

Refleksja . W pierwszych wiekach chrześcijaństwa Ewangelię o uzdrowieniu niewidomego czytano katechumenom przygotowującym się do chrztu udzielanego w Wigilię Paschalną. Miała ich ona pouczać, że w chrzcie otrzymają dar wiary, czyli dar widzenia więcej niż widzą oczy. Dla tych, którzy zostali ochrzczeni w wieku dziecięcym opis uzdrowienia niewidomego ma przypomnieć o otrzymanym wówczas darze wiary i przygotować do jej potwierdzenia podczas liturgii Wigilii Paschalnej. Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do podejmowania refleksji nad treścią naszej wiary wyznawanej i celebrowanej przez Kościół. W ten sposób możemy odkrywać ją jako rzeczywistość nieograniczoną jedynie do jej przeżywania subiektywnego, lecz jako przeżywaną we wspólnocie i przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Wiara stanowi więc dziedzictwo wszystkich wierzących, zawarte w bogatym nauczaniu, „jakie Kościół przyjął, zachował i przedstawiał na przestrzeni dwóch tysiącleci swej historii. Od Pisma Świętego po Ojców Kościoła, od mistrzów teologii po świętych, którzy żyli na przestrzeni wieków […] Kościół medytował nad wiarą i rozwijał nauczanie, aby dać wiernym pewność w ich życiu wiary”(Benedykt XVI, List apostolski Porta fidei, 11).

Św. Paweł w Liście do Efezjan wzywa do postępowania na wzór dzieci światłości. Początkiem tego stanu jest chrzest, dzięki któremu przechodzimy ze stanu ciemności do światłości. Przemiany tej w chrzcie dokonuje Chrystus, który jest światłością świata i tylko w Nim możliwe jest bycie światłością na paschalnej drodze życia chrześcijańskiego. A konkretne owoce światłości, jak „wszelka prawość i sprawiedliwość, i prawda”, wyrażają się w serdecznej dobroci, respektowaniu praw innych oraz w szczerości słów i uczynków.

Pamiętajmy, że świat, w którym żyjemy, potrzebuje „wiarygodnego świadectwa tych, których umysły i serca oświecone są słowem Bożym i zdolni są otworzyć serca i umysły tak wielu ludzi na pragnienie Boga i prawdziwego życia, które nie ma końca”

Czytania(1 Sm 16, 1b. 6-7. 10-13); (Ps 23 (22), 1b-3a. 3b-4. 5. 6); (Ef 5, 8-14); Aklamacja (J 8, 12); (J 9, 1-41);